Nihat Genç Odatv'de kaleme aldığı yazısında Rus Büyükelçi Karlov suikastinde asıl hedefin Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan olduğunu öne sürdü

Donald Trump’a sesleniyorum, bu ekibi tasfiye et, eğitilmiş hayvanlarla daha başarılı işler çıkartırsın.

Rus elçiliğinin dört yıl kadar kapı komşusuydum, bilirim, soğuk savaş yıllarında dahi halkın arasında korumasız gezen ve hep bizden biri görüntüsüyle sevilirlerdi ve kendilerine güvenleri tamdı.

Yüksek ihtimal elçiye yapılacak suikast için bir ‘zaman’ kollanıyordu, Moskova toplantısı öncesi Çağdaş Sanatlar’da sergi, suikasti öne çekti. Ya da katilin bulunduğu caddeden her gün bakanlar vekiller vızır vızır geçiyor.

Yine bir erkene alma yine ‘panik’ yine ‘acele’.

Kırk yıl sabırla iktidarın altını oya oya ilerleyen örgütün şimdi birden bu denli ‘panik’ halleri de, asıl konu.

Bu eylemden anladığım şu, Fetö bize şu mesajı mı veriyor: ‘ben dağıldım’ ve ‘kontrol artık bende değil..’

CIA PANİKLEMEKTE HAKLI  

Büyük sonuç: Türkiye’nin Rusya’ya yakınlaşması Batı’ya bir meydan okuma bir ‘taktik’ gereği ve zaman kazanma, yani bir ‘yoklamaydı’, şimdi, Türkiye’nin Rusya’ya yanaşması, çok ciddi acil bir stratejik zorunluluğunu besledi.

Şüpheniz olmasın Türkiye’nin Rusya’yla belli konularda ittifak içinde olması başka şey kalıcı siyasi ‘müttefik’ haline gelmesi başka şeydir, işte burada, fay hatlarında bu büyük kırılmayı dünya kaldıramaz. Gözünüzün önüne Rusya’nın yeni coğrafyasını getirin, Hazar’dan aşağı İran, Irak, Suriye, Türkiye..

Böyle bir coğrafyayı batının hazmetmesi düşünülemez ancak batının da yorulduğunu ve seri yanlışlar yaptığını ve NATO’nun da fetöcülere sahip çıkarak aklını kaybetmekte olduğunu kabul edelim.

Dünya dengelerinde yedi üzeri bir deprem, ki, zaten siyasi coğrafyada kırık faylar da artık sizi buna zorluyor, Erzincan’dan Marmara’ya uzanan fay hatlarının sebebi de zaten güneyden gelen basınçla Türkiye her depremle birkaç santim kuzeye itiliyor.

Ergenekon-Balyoz vb. ve 15 Temmuz’da da gördük ki CIA hem silahlarına hem Fetö gibi ajanlarına ‘çok fazla güveniyor’.

CIA paniklemekte haklı, medyadaki ayakları liberalleri Fetöcüleri hepsi birkaç günde elinden çıktı.

NEGATİF TERÖRİSTLER  

Ancak CIA Fetö içinden çok sayıda intihar eylemcisi bulabileceğini sanıyorsa, burası tartışmalı, CIA İŞİD’in adanmış eylemcisiyle Fetöcüyü karıştırmasın.

Fetöcülük yüzde doksandokuzu iş garantisi ve himmetle bir araya gelmiş bir ‘yapı’.

Fetöcülük kendi ellerini soğuk suya sokmadan hep başkalarını kullanarak önlerini açmış bir yapı.

İŞİDçiler gibi öbür dünyadaki harbiden bir cennete değil, bu dünyadaki cennete inanmış bir yapı, ağbilerin hepsi istisnasız himmet paralarıyla ilk işleri kendilerine villa yaptırmak oldu.

Fetöcülerin hiç birinde teröristlerin büyük devrimci cesaretleri yoktur.

Fetöcüler ‘savaşçı’ değildir.

Fetöcülerin hepsi gizliliğin güveninde ve korumasında yaşadı, kendilerini açık edemezler, artık yarattıkları kaosu kullanabilecek siyasi yerde hiç değiller.

Zizek tabiriyle bunlara ancak ateist bir tanrıları olan negatif teröristler diyebiliriz.

Yani CIA’nın işi çok zor, açık kimlikli bir Fetöcü kullanılmasının sebebi de, bu zorluğu gösteriyor, örgütsel imkanları yok, adam bulamıyorlar.

PKK’dan eylemci bulamazlardı çünkü PKK Rusya’yla karşı karşıya haşa gelemez. İŞİDçi koyamazlardı çünkü eylemden sonra Rusya CIA’nın özene bezene beslediği İŞİDçilerin Suriye haritasındaki son günleri olurdu.

Bence en hakiki made ın Usa kendi malları Fetö’yle iş yapıp Fetöcüler’i tek tek İŞİDçi gibi kullanabileceklerinin tehdidinde bulundular, neyse fazla sallamayalım, sağlığa zararlıdır.

BÖLMEYİ BAŞARDI

Bu yapı içinde saklanmış profesyonel bir cinayet ekibi olduğu muhakkak, ancak bu ekibi saklayan-koruyan hukuki ve siyasi ortam artık yok.

CIA, 15 Temmuz’da kırkbine yakın casusunu kaybetti, paniklemelerine sebep budur, Fetö’nün artıklarını toplayıp kaosla yepyeni bir ‘siyasi ortam’ yaratmaya çalışıyorlar.

CIA Fetöyle, milliyetçi hareketi bölmeyi başardı, sol ve sosyal demokrat partileri bölmeyi başardı, sağcı muhafazakar yapıları bölmeyi başardı, emniyeti, orduyu işgal ve ele geçirmeyi başardı, medyayı aydınları bölmeyi başardı.

Ancak bu başarılarını Fetö ‘sinsilik’ ve ‘gizlilik’teki maharetine ve kırk yıl süren ‘temkinliliğine’ borçlu.

Savaşçılığına adanmışlığına gözü kararlığına, değil.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları