(Parlamentohaber.com - Özel Haber ) Fuat Avni: IŞİD’çileri eğiten SADAT’ın para kaynağı örtülü ödenekten

Twitter fenomeni Fuat Avni, Türkiye'de kurulan SADAT isimli güvenlik şirketinin IŞİD'çileri eğittiğini iddia etti.

İşte Fuat Avni'nin o tweetleri...

1. Narsist, askere, polise kirli işlerini yaptıramayacağını bildiğinden gizli silahlı bir yapı kurdu.

2. Narsist'in kurdurduğu gizli silahlı yapının başında 28 Şubat'ta TSK'dan emekli edilen Generel Adnan Tanrıverdi var.

3. Tanrıverdi, Narsist'e 'Bize imkan sağlayın, sizi her şart altında koruruz' deyince birlikte çalışmaya başladılar.

PARA KAYNAKLARI ÖRTÜLÜ ÖDENEK!

4. Emekli General Tanrıverdi Narsist'in emriyle öncelikle legal görünümlü illegal bir güvenlik şirketi kurdu.

5. Narsist, Tanrıverdi'ye 'Para konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. Örtülü ödenek emrinizde' dedi. Milletin parası illegalitenin emrinde.

6.Tanrıverdi bazı özel harpçi subay ve astsubaylardan TSK'dan emekli olmalarını ya da istifa etmelerini istedi. Bir kısmı teklifi kabul etti

IŞİD'E EĞİTİM...

7. Teklifi kabul edenler yüksek maaşlarla SADAT adlı güvenlik şirketinde göreve başladı. Sonu çok kötü bitecek bir serüven.

8. SADAT kamplarında, İŞİD ve türevlerine gayrı nizami harp eğitimi verildi. Tanrıverdi başlangıçta Fidan'dan da destek aldı.

9. IŞİD'çi teröristlerin eğitildiği bilgisi batılı istihbarat teşkilatlarının eline geçince eğitimler donduruldu.

10. SADAT kampları boş durmuyor. Narsist'in gizli silahlı yapısı kamplarda eğitilmeye devam ediliyor.

"İNSAN KAYNAKLARI AKP GENÇLİK KOLLARI VE OSMANLI OCAKLARI"

11. Tanrıverdi'nin eleman kaynağı AKP Gençlik Kolları ve Osmanlı Ocakları. Nerede işsiz, güçsüz, problemli genç varsa bu kamplarda.

12.Tanrıverdi ve ekibi, Narsist'in emriyle Türkiye'de ve yurt dışında kanlı eylemlerde kullanılmak üzere hasta ruhlu tetikçiler yetiştiriyor

13. Hitler'in SA ordusunu kurarken kullandığı kirli yöntemleri kopyalıyorlar. Öldürüleceklerin listesi tutuluyor.

TARAMA, BOMBALAMA VE SUİKAST

14. Türkiye'deki muhtemel iç savaşın taşları döşeniyor. 'Yeni Türkiye' eskinin Yeşil'ine benzeyen adamlara kurdurulacak.

15. Yurt içinde ve gerekirse yurt dışında kahve-bar taramayı, bombalama yapmayı, suikastler gerçekleştirmeyi görev edinmişler.

16. Narsist, bu yapıyı gerekirse Türk Silahlı Kuvvetleri'ne alternatif olarak kullanmayı planlıyor. Korkuları paranoyaya dönüşmüş durumda.

17. Narsist'e boyun eğmeyen veya sesini yükselten kişi ve kuruluşlar yargılanmakla kalmayacak, bu gizli silahlı yapının hedefi olacak.

18.Gizli silahlı yapı kendini gizli sansın ama her adımları biliniyor. Hepsi kayıt altında. Tüm dünya arşivlemiş vaziyette. Kurtuluşları yok

AKP yöneticileri ve Erdoğan için uluslararası savaş suçu işlediği yönünde iddiaların en güölü kaynağını SADAT üzerinden yapılan operasyon iddiaları oluşturuyor.

Akp uluslararası sadat operasyonları ile çalkalanacak !

SADAT Akp illegal ordusunun henüz yurt dışı operasyonları gündeme gelmedi Yemen -Libya-Suriye içerisinde yapılan kanlı operasyonlarda DEMOKRARİK GÜÇLER maskesi adı altında Sadat birimlerinin görev yaptığı ve NATO birimlerine iletilen istihbarat bilgilerinin yalan senaryolardan ibaret olduğu iddia edilirken bu yüzden Libya sonrasında NATO Suriye için devreye girmedi değerlendirmelerinde bulunuluyor .

Öyle ki Abdurrahman Dilipak adı SADAT içerisinde Ortadoğu danışmanı olarak geçiyor.Bir nevi AJAN -İSTİHBARAT faaliyeti !

Fransız İstihbaratının haber sitesi, SADAT hakkında 20 Kasım 2013'de RTE'nin Özel ordusu diye haber yapmış

http://www.intelligenceonline.com/corporate-intelligence/due-diligence/2013/11/20/sadat-erdogan-s-private-army,107995608-ART-REC

5. SADAT - ERDĞĞAN ın kurduğu özel paramiliter ordu deniliyor.

SADAT - ERDĞĞAN ın kurduğu özel paramiliter ordu deniliyor.

RTE'nin Gladyosu SADAT'ın temelleri ASDER'in girişimi ile daha 2011'de atıldı. ASDER'in başında Nevzat Tarhan vardı.

SADAT'ın perde arkası... Kim bu Adnan Tanrıverdi

Cemaat sosyal medya hesapları üzerinden, Uluslararası Savunma Danışmanlık Ticaret Şirketi (SADAT) dosyasını yeniden açtı..

Cemaat sosyal medya hesapları üzerinden, Uluslararası Savunma Danışmanlık Ticaret Şirketi (SADAT) dosyasını yeniden açtı. Cemaat'e yakın Twitter hesaplarından yapılan paylaşımlarda, isim vermeden Erdoğan'ın “iç savaş” çıkaracağı ve bunun için kadro kurduğu iddia edildi.

“Gizli Bildiri” adıyla yeni açılan bir Twitter hesabından paylaşılan bir isim listesinde, SADAT'ın kurucusu olan Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi'nin de ismine yer verildi ve “Müstebit iç savaş çıkarmakta kararlı. Katliam görevi Sadat Güvenlik A.Ş'ye verildi. Kadro 28 Şubatçılar, Işid ve El Kaide üyelerinden oluşuyor” diye yazıldı.

Cemaat hesaplarından ortaya atılan iddialara göre; SADAT kamplarında AKP Gençlik Kolları ve Osmanlı Ocakları'ndan toplanan gençlere eğitim verildiği, bu kişilerin Türkiye'de ve yurt dışında çeşitli suikastlarda kullanılacağı iddia edildi.

Dahası...

SADAT’la ilişkili olanların listeleri de dolaşıyor.

Aslına bakılırsa, söz konusu listeler SADAT’ın resmi web sayfasında da yer alıyor.

Ve o listede, emekli askerlerin yanı sıra iki “sivil” isim de dikkat çekiyor:

Akit yazarları Abdurrahman Dilipak ve Ahmet Varol.

Dilipak ve Varol, SADAT’ın “Ortadoğu Danışmanı” olarak görülüyor.

İŞTE SADAT’IN DANIŞMANLARI

Peki nereden çıktı bu SADAT?

Aslında mesele yeni değil.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli birliklerinden emekli olmuş 23 subay ve astsubayın kurduğu ve başkanlığını emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin yaptığı SADAT, ilk olarak 2012'de Aydınlık gazetesi tarafından gündeme getirilmişti.

Aydınlık, SADAT ile ilgili haberlerinde “Suriyeli ve yabancı militanlar, AKP Hükümeti’nin özel bir şirket olarak kurdurduğu SADAT tarafından eğitiliyor ve silahlandırılıyor” iddiasını öne sürmüştü.

SADAT ile ilgili iddialar 2012'de gündeme gelse de, Adnan Tanrıverdi’nin ilişkileri çok daha önceden Odatv’de sayfalara taşınmıştı.

VAKİT GAZETESİ YAZARI

Odatv, şu an SADAT Başkanı olan Tanrıverdi'nin bağlantılarını 2008 yılında irdelemeye başlamıştı.

Gelin önce o günlere gidelim...

Vakit (Şimdiki adıyla Yeni Akit) gazetesi, yazar kadrosuna çarpıcı bir ismi dahil etmişti: Adnan Tanrıverdi.

Vakit'e Milli Gazete'den transfer edilen Tanrıverdi, 1964 yılında Kara Harp Okulu’na girdi. Kenan Evren döneminde yıldızı parlayan Tanrıverdi, İslamcı bir kimliğe sahip olduğunu hiçbir zaman gizlemedi ve orduda dini propaganda yapmaya devam etti.

Kurmay subay olarak; 2. Piyade Tümen Komutanlığı’nda (Adapazarı) İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kurmay Başkan Vekilliği; Kara Harp Akademisi Öğretim Üyeliği; Genelkurmay Özel Harp Daire Başkanlığı Lojistik ve Harekat Şube Müdürlükleri, Kurmay Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. 1980 Ağustos’unda Binbaşılığa terfi etti. 1984 yılında Yarbay, 1987 yılında ise Albay oldu. 1990 yılında 8'inci Kolordu Topçu Alay Komutanlığı (Malazgirt) görevine atandı. Bu görevde iken 30 Ağustos 1992 tarihinde Tuğgeneralliğe yükseltildi.

Tanrıverdi, 1995–1996 yıllarında da Kara Kuvvetleri Sağlık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra, 30 Ağustos 1996 tarihinde, İsmail Hakkı Karadayı’nın genelkurmay başkanlığı döneminde, kendi rızası olmadan emekli edildi.

Emekli olduktan sonra, Enver Ören’in sahibi olduğu devre mülk şirketi İhlas Marmara Evleri’nin Camii Yaptırma ve Yardım Derneği Yönetim Kurulu’nda görev alan Tanrıverdi, Kasım 2004 tarihinden itibaren de, YAŞ kararları ile ordudan atılan 7 askerin kurduğu Adaleti Savunanlar Derneği’nin (ASDER) Genel Başkanlığı görevini üstlendi.

Adnan Tanrıverdi, 2006 yılında Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök’e bir de mektup yazarak "Emekliliğinize birkaç ay kaldı. Son bir kez daha düşünün, milli irade ile çekişme içinde olacak değil, uyum içinde çalışacak bir komuta kademesi oluşumuna yardımcı olunuz. Bu gün gelinen noktadan memnun olduğunuzu düşünemiyorum. Görevi huzur içinde teslim edebileceğinizi de düşünmüyorum. Çünkü, emekliliğimin üzerinden 10 yıl geçmiş olmasına rağmen TSK’nin gidişat üzerindeki menfi rolünden ben rahatsızım" demişti.

MEHMET EYMÜR GÜNDEME GETİRDİ

Son olarak...

Cemaat'in SADAT'ı "keşfetmesinden" kısa bir süre önce Mehmet Eymür harekete geçti.

MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı Mehmet Eymür, emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin aralarında bulunduğu grubun Türkiye’yi eyaletlere bölen, içinde Türklük ve laikliğin olmadığı bir başkanlık sistemini öngören yeni anayasa hazırladığını öne sürdü.

“TBMM’YE YOLLANDI”

Mehmet Eymür, SADAT’ın hazırladığı yeni anayasayı şöyle anlatmıştı:

“Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi kendisine ait internet sitesindeki 22 sayfalık ‘YENİ ANAYASAMIZ HAYIRLI OLSUN’ başlıklı bölümde hazırladığı anayasa taslağının 30 Aralık 2011 tarihinde Onursal Başkanı olduğu ASDER vasıtasıyla TBMM’ne yollandığını belirtiyor.

Tanrıverdi, yeni anayasasının başlangıç bölümünde ‘Giriş, Neden Yeni Bir Anayasa, Darbelerin Anayasal Dayanakları, 12 Eylül 1980 Darbesinin Yasal Dayanağı, 28 Şubat 1997 Post Modern Milli MGK Darbesinin Anayasal Dayanağı, 27 Nisan 2007 İnternet Bildirisinin Anayasal Dayanağı’ gibi başlıklarla tahlillerde bulunuyor.

Devamında; ‘Anayasal Dayanakla Tasfiye Kurulu Haline Getirilen YAŞ, YÖK Darbeleri ve Anayasal Dayanağı, Yargı Darbeleri ve Anayasal Dayanakları, 03 Mayıs 2007 Yargı Darbesi, 05 Haziran 2008 Yargı Darbesi, 30 Temmuz 2008 Yargı Darbesi, Darbelere Dayanak Olan İstikrarsız Dönemler’ gibi başlıklarla ağırlıklı olarak kendisince ‘yargı darbeleri’ olarak nitelendirdiği dönemleri inceliyor.

“TÜRKİYE’Yİ BÖL, İŞİ BİTİR”

Tanrıverdi’nin yeni anayasasını okuyunca aklıma ilk gelen ABD’nin ‘BÜYÜK ORTADOĞU’ ve ‘BÜYÜK KÜRDİSTAN’ projeleri oldu. ‘Başkanlık’ ve ‘Eyalet’ sistemini getir, Türkiye’yi eyaletlere böl, bu eyaletleri bölgeli üniter devlet ve idari özerklik ilkelerine göre düzenle ve kestirme yoldan Türkiye’yi böl, işi bitir.”

İŞTE SADAT'IN TANITIM BROŞÜRÜ

Ayrıca SADAT konusunda geçmişte çıkan haberlerde bulunuyor.Bunun yanında " YEŞİL HÜCRELER " kitabında Hüseyin Hakkı Kahveci tüm bu konuları 2014 yılında açık ve net olarak yazmıştı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları