Aydınlık gazetesi, MİT raporlarında "Gülen Cemaati üyesi" notuyla kayıtlı olduğu iddia edilen AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın, Yasin Aktay olduğunu öne sürdü.

Odatv - Aydınlık gazetesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın gündeme getirdiği, MİT raporlarında "Gülen Cemaati üyesi" notuyla kayıtlı olduğu iddia edilen AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın, Yasin Aktay olduğunu öne sürdü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Anayasa teklifi görüşmeleri sırasında yaptığı bir konuşmada ortalığı karıştıran bir iddiayı gündeme getirmişti. Belge numarası da veren CHP'li Tezcan, konuşmasında, "MİT'te 563189 numaralı bir belgede bir AKP Genel Başkan Yardımcısı için 'Gülen Cemaati üyesi' notu düşülmüş durumda, bu kim?" demişti.

AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise, Bülent Tezcan'ın bu sözlerine sert tepki göstererek Tezcan'dan ısrarla iddia ettiği ismi açıklamasını istemişti.

AYDINLIK: O İSİM YASİN AKTAY

Aydınlık gazetesi, Tezcan'ın sözünü ettiği kişinin, AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay olduğunu iddia etti.

Tezcan'ın açıklaması sonrası Meclis'in hareketlendiğini söyleyen Aydınlık, "Özellikle AKP ve CHP kulislerinde 'FETÖ'cü AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın kim olduğu' tartışılırken AKP'nin Parti Sözcülüğünü de yapan İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ismi öne çıktı." diye yazdı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları