MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Verdiğim 'evet' oyunu, referandumda da aynen tekrar edeceğim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada "Verdiğim 'evet' oyunu, referandumda da aynen tekrar edeceğim" dedi.

"Hükümete yönelik desteğimiz terörün kökü kazınıncaya kadar vereceğiz" diyen Bahçeli "Bir evet oyum var, onu da vereceğim. Meclis oylamasında verdiğim oyu referandumda da kullanacağım" dedi.

BAHÇELİ'DEN SUİKAST İDDİALARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Parti grubundaki konuşmasının ardından gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, siyasilere suikast girişimi iddialarına ilişkin şunları söyledi:

Bize suikaste yönelik bir bilgi gelmemiştir. Basın yoluyla sayın Kılıçdaroğlu'na suikaste yönelik bilgilerin yaygınlaştığı söylenmektedir. Bizi kimse bu tür suikastlerle yıldıramayacaklardır. Bizim koruma sayımız sabit. Yeni bir talepte de bulunmuyoruz. Bizim arabalarımızda zırh yoktur. Hükümetin liderlere zırhlı araç vereceğine yönelik adımlar vardır. Ben böyle bir şeye gerek olmadığına dair kendilerine salık verdim.

Hükümetin kendilerine zırhlı araç önerdiğini de belirten Bahçeli "izim arabalarımızda zırh yoktur, hükümetin liderlere zırhlı aracak vereceğine dair bilgiler ulaştı. Bize yönelik bu teşebbüsten vazgeçmelerini söyledik." diye konuştu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları