Bu aslında AKP ile Erdoğan’ı durdurmanın tek yoludur.

ERDOĞAN'I DURDURMANIN TEK YOLU

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, köşesinde Meral Akşener'in yeni bir parti kurması gerektiğini yazdı.

Akşener'in, adı diri iken bunu yapmaması durumunda unutulacağını yazan Önkibaer, "Merkez Sağ'da yarın hemen yeni bir parti kurmalı." dedi.

Yazısının devamında, MHP'nin marka değerinin Devlet Bahçeli tarafından aşağılara çekildiğini ve MHP ile yeni bir rüzgar estirmenin zor olduğunu ifade eden Önkibar, Meral Akşener için, "Hayır bundan sonra MHP’ye dönmek ve orada mücadele etmek gibi bir çabanın içinde olmamalı zira belli oldu. Bahçeli o partiyi yüzde birlere düşürüp kapatmakta ısrarlı." diye yazdı.

Önkibar yazısının ilgili bölümünü şu cümlelerle sonlandırdı: Ümit Özdağ ile Sinan Oğan katılır mı bilmem ama Meral hanım yeni parti kuracağa benziyor ki bu aslında AKP ile Erdoğan’ı durdurmanın tek yoludur.

Sabahattin Önkibar'ın "Akşener'in yeni parti kararı!" başlıklı yazsının ilgili bölümü şöyle:

Meral Akşener ismi diri iken hemen yarın merkez sağda yeni parti kurmalı.

Bunu yapmaz ve 2019 seçimlerinde Tayyip Erdoğan’a karşı aday olmayı bekler ise unutulur ve aday bile olamaz.

Hayır bundan sonra MHP’ye dönmek ve orada mücadele etmek gibi bir çabanın içinde olmamalı zira belli oldu. Bahçeli o partiyi yüzde birlere düşürüp kapatmakta ısrarlı.

Ayrıca MHP’nin marka değeri Bahçeli sayesinde aşağılarda ve o parti ile yeni bir rüzgar estirmek zor.

Ümit Özdağ ile Sinan Oğan katılır mı bilmem ama Meral hanım yeni parti kuracağa benziyor ki bu aslında AKP ile Erdoğan’ı durdurmanın tek yoludur.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları