Suriye’den canlı bomba eylemleri için kısa bir süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4 canlı bombayla ilgili Antalya’da da polis, jandarma, istihbarat ve özel güvenlik görevlileri uyarıldı.

Semih ERSÖZLER/ANTALYA AJANS - 4 canlı bombanın fotoğrafları ve kimlik bilgileri Antalya’daki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra alışveriş merkezlerine (AVM) ve mağazaların güvenlik birimlerine de dağıtıldı.

Semih ERSÖZLER/ANTALYA AJANS

Suriye’den canlı bomba eylemleri için kısa bir süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlenen 4 canlı bombayla ilgili Antalya’da da polis, jandarma, istihbarat ve özel güvenlik görevlileri uyarıldı. 4 canlı bombanın fotoğrafları ve kimlik bilgileri Antalya’daki ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra alışveriş merkezlerine (AVM) ve mağazaların güvenlik birimlerine de dağıtıldı.

IŞİD üyesi 1’i yabancı 4 kişinin büyük bir eylem yapmak için kısa bir süre önce Türkiye’ye giriş yaptığı belirlendi. Türkiye’de miting alanına saldırı düzenlemek ya da gemi veya uçak kaçırmak gibi talimat aldıkları belirtilen IŞİD üyesi 4 teröristin yakalanmamak için sahte kimlikle dolaştığı belirlendi. Teröristlerden 3’ünün Adıyaman’daki ‘Dokumacılar’ olarak bilinen gruba bağlı oldukları bildirildi.

İŞTE 4 CANLI BOMBA VE TAŞIDIKLARI SAHTE KİMLİKLER

4 canlı bombanın kimlik bilgileri ve taşıdıkları sahte kimlikler ise şöyle:

1993 Adıyaman doğumlu Ömer Deniz D., Emre Kaya adına

1983 Adana Yüreğir doğumlu Savaş Y., Hamza Tonbak adına

1995 Adıyaman doğumlu Muhammet Zana A., Murat Özalp adına

1995 Kazakistan doğumlu kadın terörist Walentina S., Yıldız Bozkurt adına

‘ŞÜPHELİLERİ GÖRENLER POLİSE İHBARDA BULUNSUN’

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Emniyet genel Müdürlüğü’nden gelen uyarı üzerine dün Antalya’daki tüm AVM, mağaza, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını 4 canlı bombayla ilgili uyarıda bulundu. 4 canlı bombanın kimlik bilgileri, fotoğrafları ve sahte kimlikleri paylaşılarak, “Şüphelileri görenlerin polise ihbarda bulunmaları” istendi. AVM’lerin güvenlik amirleri de aldıkları bu bilgi doğrultusunda binalarındaki tüm mağazalara 4 canlı bombanın fotoğraflarını paylaştı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları