Türker Ertürk, Doğu Perinçek'i eleştirdiği yazısında, Perinçek daha önce solu bölüyordu, şimdi de Atatürkçüleri bölüyor demişti.

Aydınlık Gazetesi'nden Hikmet Çiçek, Türker Ertürk'e yüklendi. Çiçek, Ertürk için, "Maoculuk nedir bilmez." dedi.

'DOĞU PERİNÇEK BİZE SALDIRMIŞ'

Türker Ertürk, Doğu Perinçek'i eleştirdiği yazısında, Perinçek daha önce solu bölüyordu, şimdi de Atatürkçüleri bölüyor demişti.

Doğu Perinçek için, "'Kıbrıs’ta Türk Askeri işgalci', 'Atatürk Kürtleri katletti', 'Fırat’ın doğusuna geçemezsiniz' diyen, Abdullah Öcalan’ı ziyaret eden, aşıklar gibi gül veren, PKK teröristlerine gerilla muamelesi yapıp selamlayan ve resmi geçidine katılan birisi. Neymiş efendim; 'Amerikan cephesinde mevzii almışız!' Haydi oradan, bre gafil!" diyen Türker Ertürk, "Maoculuk Türkiye’ye doğudan değil, batıdan geldi. Amaç; yükselen sol hareketi bölmek ve güçsüzleştirmekti. Anti-Amerikancı söylemler, bu yalın gerçeği değiştirmez. Hamas’ın da anti-İsrail söylemleri var, bunda samimiler de ama bu,  başlangıçta Hamas’ı kurduran ve destekleyen iradenin arkasında İsrail’in olmadığını göstermez. Hamas sayesinde Filistin hareketi bölündü, zayıfladı ve İsrail karşısında FKÖ ile beraber, ikili yapıya ulaştı." diye yazmıştı.

‘DOĞU’DAN DEĞİL BATI’DAN GELDİ’!

Hikmet Çiçek'in cevabı şöyle:

Ertürk yazısında, “Maoculuk Türkiye’ye doğudan değil, batıdan geldi. Amaç; yükselen sol hareketi bölmek ve güçsüzleştirmekti. Anti-Amerikancı söylemler, bu yalın gerçeği değiştirmez” diyor.

Ertürk bu cümleyi nereden almış bilmiyorum, ama bir yerden aşırdığı açık. Yoksa Ertürk “Maoculuk” nedir bilmez. Bilimsel sosyalistler hiçbir zaman kendilerini “Maocu” olarak adlandırmadı. “Maocu” ya da “Maoist” tabiri, Sovyetler Birliği Komünist Partisi’nin Kruşçev- Brejnev döneminde ve onların yandaşı TKP ve benzeri partilerin kullandığı bir sözcüktü. Mao’nun düşüncelerinin Türkiye’ye “Batı’dan geldiği”, amacının “yükselen sol hareketi bölmek” olduğu tam bir yalandır. Sovyetler Birliği’ni dağılmaya götüren revizyonist tezler şimdi Türker Ertürk’ün ağzından yeniden dile getirilmektedir.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları