AKP kendi içerisinde bir ayrışmaya gidecek

Halkın başkanlık anayasasını onaylayacağı 16 Nisan tarihi yaklaşırken, AKP ile ilgili dikkat çekici iddialar ortaya atılıyor. Bu iddialardan bir tanesi, Milli Gazete yazarı, Ahmet Yavuz'dan gelmiştiİlgili haber için buraya tıklamak durumundasınız

Çarpıcı iddialardan biri de CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu'ndan geldi. Kuşoğlu, “Evet çıkarsa da AKP kendi içerisinde bir ayrışmaya gidecek kendi deyimiyle FETÖ’cüleri, darbecileri ve 'Hayır'cıları ayıklamaya çalışarak tek adama bağlı bir kadro ile bir an önce getirmek isteyecektir” dedi.

T24'ten Hülya Karabağlı'nın haberine göre,CHP Ankara Milletvekili ve Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Bülent Kuşoğlu, Anayasa değişikliği referandumu sırasında AKP içindeki ortaya çıkan ayrışmaların erken bir seçime neden olacağını söyledi. Kuşoğlu, “Evet çıkarsa da AKP kendi içerisinde bir ayrışmaya gidecek" dedi.

"HAYIR ÇIKARSA..."

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay "Evet çıkması durumunda 2019 beklenmeden hemen seçime gidilebilir" yorumunu yaptı.

16 Nisan anayasa değişikliği sonrasında erken seçimle ilgili yürüyen tartışmalar konusunda CHP’li Bülent Kuşoğlu ile eski bakan Ertuğrul Günay’ın değerlendirmeleri şöyle:

“Evet de, hayır da çıksa seçime gidilecek”

Kuşoğlu: Yapılan çalışmalar Cumhurbaşkanının, Başbakanın ve AKP’nin referandum konusunda koyduğu ağırlık konuyu bir güven oylaması noktasına getirdi. ‘Hayır’ çıkması halinde hükümete bir güvensizlik söz konusu olacak ve erken seçime gidilecektir. ’Evet’ çıkarsa da AKP kendi içerisinde bir ayrışmaya gidecek kendi deyimiyle FETÖ’cüleri, darbecileri ve Hayır’cıları ayıklamaya çalışarak tek adama bağlı bir kadro ile bir an önce getirmek isteyecektir.

Günay: 'Evet' çıkması durumunda 2019 beklenmeden hemen seçime gidilebilir

Ertuğrul Günay: Anayasa oylamasından 'Hayır' çıkması halinde hemen erken seçim olacağını sanmıyorum. Çünkü iktidar moral bozukluğu yaşayabilir ve bu ortamda gidilecek seçimde oyları düşebilir. Ancak, 'Evet!' çıkması durumunda 2019 beklenmeden hemen seçime gidilebilir ve Erdoğan'ın AKP Genel Merkezine oturmasıyla daha itaatkar bir milletvekili listesi yapılabilir. Böylece Erdoğan anayasal olarak elde ettiği tüm yeni imkanları vakit kaybetmeden uygulamaya sokmuş ve egemenliğini perçinlemiş olur.

ERDOĞAN İÇİN ŞOK İDDİA: BANA YENİ PARTİ KURDURTMAYIN!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları