Bilindiği gibi İstanbul Lisesi’ndeki Noel yortusu ve yılbaşı kutlamalarına ilişkin yasaklama girişimi tepkilere neden olmuş ve yasak girişimi engellenmişti.

Yılbaşı kutlamaları bu sefer de gerici yazar Abdurrahman Dilipak’ın radarına girdi ve Dilipak Yeni Akit’teki köşesinde yeni yılı kutlamaya çalışan yurttaşları hedef aldı.  Atatürk Havalimanı Saldırısı’nın ardından AKP’lilerin güle oynaya Osmangazi Köprüsü’nün açılışını yaptığını “unutan” Dilipak,  yazısında “Çevremiz kan gölü ile, insanlar Şehitler Tepesi’ne gidip gelirken, ardında Kayseri’de yeni bir bomba yüklü araçla saldırı düzenlemişken, Halep kan ağlarken yılbaşı kutlamasanız olmaz mı?” ifadelerini kullandı.

Dilipak’ın yazısında öne çıkan ifadeler şu şekilde;

“Bunca olay olurken siz şu yılbaşı kutlamasından vazgeçemez misiniz?.. Yılbaşı piyangosundan vazgeçemez misiniz?.. Kumarın “Milli”si olmaz!Hediyeleşmek güzel de, madem Hz. İsa aleyhisselamın doğum günü bir iyilikte bulunmak istiyorsanız, şu kış soğuğunda yurtlarından çıkartılan Suriyeli kardeşlerimize yardımda bulunsanız..

O zıkkımı içmeyin, çoğu israf o eğlencelerden ve anlamsız hediyelerden vazgeçin.

Zaten ortalık malum. Askerlerimiz teröre karşı soğuk kış şartlarında kimi sarp dağlarda, kimi sınır ötesinde başka bir ülkede mazlumların güvenliği için nöbet tutuyor..Firmalar iptal etse kutlama rezervasyonlarını, yine vitrinlerini Noel Baba karakteri ile süslemekten, yeni yıl mesajlarından vazgeçseler olmaz mı?”

Dilipak: Erdoğan başkan seçilirse halife olacak diyerek yazısına devam etti.

 Dilipak, "Hilafet şu anda TBMM'ye intikal etmiştir. Bu anlamda hükümet tarafından gereği yerine getirilmektedir. Tayyip Erdoğan başkanlık sistemine geçerse, kendisi bu anlamda bütün İslam beldelerinde, hilafete bağlı bölgelerde, muhtemelen kendisine müşavirler tayin edecek ve İslam Birliği'nin Beştepe'de temsilciliklerini açacak" dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları