CHP Adana Miletvekili Elif Doğan Türkmen," Terörü lanet" mitingi için yapılan çalışma kapsamında gönderilen mektuplar tartışma konusu yapıldı" dedi.

ABC Gazetesi -  CHP Adana Milletvekili ve Meclis Başkanlığı katip üyelik görevinde bulunan Elif Doğan Türkmen, haberleşme giderlerinde ağırlıklı kalemini oluşturan mektupların, 3 Aralık tarihinde Adana'da düzenlenen "Teröre Lanet Mitingi" çalışması kapsamında,  Adana'daki tüm seçmenlere gönderdiği mektuplar oluşturduğunu söyledi.

Türkmen;  "Toplam miktarın 794 bin lirası bu mektupların için ödenen ücrettir. Ben toplu mektup gönderme ücretinin ne kadar olduğunu bilmiyordum. Ancak tüm ülkeyi ilgilentiren terör eylemlerine ilişkin duyarlılık yaratmak ve lanetlemek için yapılan çalışmalar kapsamındadır. Bu toplumsal bir durumdur. Şahsımla ilgili bir harcama değildir. Kaldı ki ben bu kadar fazla bir ücret tuttuğunu bilseydim daha başka bir yöntem kullanmaya yönelirdim. Bana bu konuda önceden hiç bir bilgi verilmedi," dedi.

Konuya ilişkin detayları açıklayan Türkmen; "Ben Adana'da neredeyse köy köy çalışan biriyim. Zorunlu olmadığım hiç bir zaman Ankara'da kalmayıp seçim bölgeme gidiyorum. Bana verilen hiç bir görevi aksatmadan sürdürüyorum. Bu kapsamda partim miting kararı alındığında bana da görev verilmişti. Meclis olanakları siyaset için özellikle de tüm ülkenin yaşamsal bir sorunu olan törürün kınanması ve lanetlenmesi çalışmalarında kullandım. Bu son derece doğaldır. Ancak bana bu işin maliyetine ilişkin önceden hiç bir bilgi verilmedi. Diğer haberleşme giderlerim ise diğer divan üyeleri ile yakın miktarda. Bu durumun basına servis edilmesi, referandum öncesinde partimi ve beni yıpratmak amaçlıdır. Özel hiç bir harcama yoktur. Türkiye'nin en yakıcı sorununa ilişkin yapılan bir faaliyette yapılan harcamadır" açıklamasında bulundu.

"AKP SARAY'DAKİ HARCAMALARIN HESABINI VERSİN"

Türkmen, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü, bir sorun olmadığını ifade ettiğini belirterek; "konunun referandum çalışmaları sırasında gündeme getirilmesinin bilinçli bir yıpratma kampanyası olduğu" vurgulayarak; "AKP öncelikle saray harcamalarının hesabını versin. Daha nereye ne kadar harcandığını milletin vekilleri olarak biz bile bilmiyoruz." dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları