Başlıktaki cümleler, Külliye’nin koridorlarında yankılanmış!

"SIKI BİR TASFİYE"

Milli Gazete Yazarı Ahmet Yavuz önemli bir iddia ortaya attı. Yavuz, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yeni bir parti kurulacağının gündeme geldiğini öne sürerken “Gerekçenin 15 Temmuz’a rağmen, partide ve kabinede bazılarının mücadelede ayak sürümesi” olduğunu söyledi. Adını anmadan Erdoğan'a atıf yapan Yavuz, "Külliye'nin koridorlarında 'Bana yeni bir parti kurdurtmayın' cümlesinin yankılandığını duyduğunu" yazdı.

Yavuz, 16 Nisan’da yapılacak referandum sonrası AKP’de “sıkı bir tasfiyeden hatta partiyi kapatıp açmaktan” bahsedildiğini öne sürdü.

Ahmet Yavuz'un, Milli Gazete'deki 4 Nisan tarihli, "Bana yeni bir parti kurdurtmayın" başlıklı yazısı:

Ahmet Yavuz'un, Milli Gazete'deki 4 Nisan tarihli, "Bana yeni bir parti kurdurtmayın" başlıklı yazısı:

"KÜLLİYENİN KORİDORLARINDA YANKILANMIŞ"

Yavuz’un bugün (4 Nisan 2017) Milli Gazete’de "Bana yeni bir parti kurdurtmayın!” başlığıyla yayımlanan yazısında ilgili bölüm şöyle:

"Az kaldı. Şu referandum hengâmesi bir geçsin. Nisan’dan itibaren çarşı karışacak! Neden mi? Kaynaklarım beni yanıltmıyorsa eğer başlıktaki cümleler, Külliye’nin koridorlarında yankılanmış!

Gerekçesi ise 15 Temmuz’a rağmen, partide ve kabinede bazılarının “mücadelede ayak sürümesi” imiş!

16 Nisan sonrası iktidar partisinde bir değişimden, sıkı bir tasfiyeden, hatta hatta “partiyi yeniden kapatıp, açmaktan” bile bahsediliyor!

Siz bakmayın Başbakan’ın, 'FETÖ’nün siyasi ayağı yok. Gereken temizlik yapıldı' açıklamalarına! 17/25 Aralık’tan sonra; iktidar içindeki ve MHP’deki FETÖ sempatizanlarına da tırpan atılması gündemde!

Merak edilense şu: Devşirmeler yerine yeni kadrolar milliyetçi mi, İslamcı mı olacak?"

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları