Parlamento Haber'in "Yine taşı gediğine koydunuz mu?" sorusuna Kahveci, "Bir şeylere koyduğum net." demekle yetindi.

Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'nde ve St. Petersburg metrosunda arka arkaya meydana gelen patlamaların ardından stratejist yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, Parlamento Haber'e konuştu:

Kahveci, "Rusya mı? Ben söyledim." dedi.

Peki, Kahveci, ne demişti?

TRABZON'A 1 MİLYONLUK ARAP ŞEHRİ

Geçtiğimiz aylarda Gülgün Feyman Budak'ın Ulusal Kanal'da sunduğu "Nasıl Yani?" programına katılan Hakkı Kahveci, çarpıcı iddialarda bulunmuştu. O iddialardan biri, Türkiye ile Ukrayna arasındaki vizelerin kaldırılması ve Trabzon'a yapılması planlanan bir milyon nüfuslu Arap şehriydi.

"Nasıl Yani?" programında Karadeniz'e ikinci bir hattın çizildiğini söyleyen Kahveci, "Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan bir buçuk ay kadar önce, Trabzon'da futbol stadı açılışında bir söz etti. Dedi ki, Trabzon'a bir milyonluk Arap şehri kuruyoruz... Kim gelecek, 1 milyon kişi? Trabzon'a gelecek olanlar kimler?" demişti.

"Neden Trabzon?" diye soran Kahveci,"Hemen ertesinde Ukrayna ile vizeler kalktı. Nüfus cüzdanı ile gidilebilecek. Acaba kimler gidecek oraya? Neden pasaport değil de nüfus cüzdanı? Acaba Kırım'a bir transfer mi hazırlıyorsunuz, Rusya'ya karşı?" demişti. İlgili haber için tıklayınız

PARLAMENTO HABER'E KONUŞTU

Rusya ve Şam'da meydana gelen patlamaların ardından Parlamento Haber'e "Günler öncesinden Musul, Rakka ve Halep'te sıkışan radikal terör örgütleri, Türkiye üzerinden Ukrayna'ya ve Gürcistan'a mı transfer ediliyor?" diye konuşan Kahveci, "Bu çok açık, Halep'i kaybetmenin acısıdır." dedi. "Rusya mı? Ben dedim." diye ekledi.

Parlamento Haber'in "Yine taşı gediğine koydunuz mu?" sorusuna Kahveci, "Bir şeylere koyduğum net." demekle yetindi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları