Müslüman Kardeşler örgütü, Endonezya'da Hizbut Tahrir, Suudi Arabistan'da Rabıta oldu.

Stratejist-yazar; "Yeşil Hücreler", "Yüzyılın Hilesi Sandıkta Hülle" ve "Yehuda, İhanet Devam Ediyor" kitaplarının yazarı Hüseyin Hakkı Kahveci, İslami örgüt Rabıtatül Alamil İslami'yi anlattı.

Ulusal Kanal'da Gülgün Feyman Budak'a konuk olan Kahveci, çarpıcı iddialarda bulundu.

RABITA'NIN DOĞUŞU: 1928'E GİTMEMİZ GEREKİYOR

Ulusal Kanal'da Nasıl Yani programına konuk olan Hüseyin Hakkı Kahveci, Rabıta'nın doğuşu ve Müslüman Kardeşler hakkında şunları söyledi:

"1928'de, İngilizlerin Lawrence'leri ile ortak olan Arap şeyhlerinin kurduğu, Osmanlı coğrafyası üzerinde ortaya çıkan devletçikler, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasından rahatsızdılar. Bunu, Şerif Hüseyin, Mekke'de yayımladığı tamimde diyor ki: Kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti kafirdir, halifeliği onlardan almamız için varolan en büyük sebeplerden bir tanesidir..."

"Ve netice itibariyle 1928 yılında bir petrol rafinerisinde, İngilizlerin elinde bulunan bir petrol tesisinde, Müslüman Karedeşler adlı örgüt kuruluyor... İngilizlerin bundan bihaber olması mümkün değil..." diyen Kahveci, şöyle devam etti: 1928 yılından sonraki süreç içerisinde, İhvani Müslümin (Müslüman Kardeşler), Hitler Almanyası'na biat etti. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra da Amerika'nın tekeline geçti. Bu tarihten sonra, Müslüman Kardeşler örgütü, Müslüman coğrafyalar üzerinde farklı yapılanmalara girdi: Endonezya'da Hizbut Tahrir oldu. Suudi Arabistan'da, 19 Mayıs 1962'de Rabıta oldu.

ATATÜRK SAMSUN'A ÇIKMIŞTI

19 Mayıs 1962 yılında kurulan Rabıta'nın, Suudi Arabistan'da bir Müslüman Kardeşler versiyonu olduğunu belirten Hakkı Kahveci, "19 Mayıs 1962, Rabıta Mekke'de kurulurken, 19 Mayıs 1919, Atatürk Samsun'a çıkıyordu." dedi.

"Rabıta neden 19 Mayıs'ta kuruldu" sorusuna Kahveci, "Çünkü, Atatürk, 1919'un 19 Mayıs'ında Samsun'a Türk Milleri için, Türkiye Cumhuriyeti için çıktı. Rabıta'nın kuruluş amacı ise, tüm Müslüman ülkelerde veya Müslüman olduğu düşünülen ülkelerde, empoze edilmiş Arap kültürünü ve Yahudi şeriatının bir kısmını alarak, yeni bir din, bakış açısıyla sentezlenerek dağıtımı... " cevabını verdi.

Sözlerine, "1976 yılında Dünya Müslüman Gençler Birliği, bir konferans düzenledi. Bu konferansa CIA da katıldı." cümleleriyle devam eden Kahveci, "Müslüman Kardeşlerin çok önemli beyin adamlarından, fetva makamı diyelim, bugün Türkiye'deki mevcut siyasal iktidarın da kabul etmediğini beyan ettiği halde yıllardır kabul ettiği, Hasan Elbenna diyor ki, cihat, terörizmi meşru kılar..." dedi. 

RABITACI İŞADAMLARI

"El Kaide, İhvanı Müslümin, Cemaati İslami, Rabıta; bunların hepsi teröre bulaşmıştır, uluslararası raporlarda yer almıştır. Hepsinin ana eksenindeki finansman kaynağı, Rabıtacı işadamlarıdır." diyen Kahveci, devamında şunları söyledi: Rabıta, Suudi ARAMKO Petrol Şirketi ile finansmanı sağlanmış bir yapıdır.

Kahveci, sözlerine şunları ekledi: Bugün Türkiye'de, mevcut havuz medyası, yandaş medya, besleme medya isimleri ile anılan medya gruplarının tamamının bu yapıları ile ilişkileri var... İHAHA dediğimiz yardım örgütünün, dünyadaki tüm terör raporlarında adı geçiyor.

Video: RABITA VE RABITACI İŞADAMLARI

EMRULLAH İŞLER RABITA MEDRESESİNDE EĞİTİM GÖRDÜ

Kahveci, Eski Başbakanlık Başdanışmanı Emrullah İşler hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

Kahveci, Emrullah İşler için şunları söyledi:

"2009 yılında sayın Cumhurbaşkanı, o dönemde Başbakan iken, Erdoğan'ın himayesinde, dönemin Başbakanlık Başdanışmanı Emrullah İşler, eski Başbakan Yardımcısı, kendisi 1976 yılında Rabıta Medreselerinde, Suudi Arabistan'da eğitime gitmiştir. Medine Şeriat Üniversitesi'nde eğitim almıştır."

Video: EMRULLAH İŞLER RABITA MEDRESESİNDE EĞİTİM GÖRDÜ

DIŞİŞLERİ AMBLEMİNE HİLAFET BAYRAĞI

Kahveci, Dışişleri Bakanlığı döneminde Ahmet Davutoğlu'nun, Dışişleri Bakanlığı amblemindeki al rengi kaldırıp, yerine yeşil hilafet rengini getirdiğini söyledi:

"Dış İşleri Bakanlığı, 2013 yılında, hilafet bayrağı getirdi. Bu haberi yaptığımızda, 2013 yılında, Dış İşleri Bakanlığı aynı gün verdiği cevapta, 'Arap dünyasına Osmanlıcılık açılımı çerçevesinde böyle bir şey yapıldı.' denildi."

Video: DIŞİŞLERİ'NE HİLAFET BAYRAĞI

Video: BÜLBÜLZADE VAKFI TOPLANTISI

TRABZON'A 1 MİLYONLUK ARAP ŞEHRİ

Şu anda, Karadeniz'e ikinci bir hattın çizildiğini söyleyen Kahveci, "Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan bir buçuk ay kadar önce, Trabzon'da futbol stadı açılışında bir söz etti. Dedi ki, Trabzon'a bir milyonluk Arap şehri kuruyoruz... Kim gelecek, 1 milyon kişi? Trabzon'a gelecek olanlar kimler?" dedi.

"Neden Trabzon?" diye soran Kahveci,"Hemen ertesinde Ukrayna ile vizeler kalktı. Nüfus cüzdanı ile gidilebilecek. Acaba kimler gidecek oraya? Neden pasaport değil de nüfus cüzdanı? Acaba Kırım'a bir transfer mi hazırlıyorsunuz, Rusya'ya karşı?" dedi.

Video: TRABZON'A 1 MİLYONLUK ARAP ŞEHRİ

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları