HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya," 15 Temmuz darbe girişimini oyun.Darbe içinden darbe kurgulanan bir proje. Bu zaten aylar öncesinden hazırlanmış bir plan" dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya Gaziantep'te yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişimini 'oyun' olarak niteleyip "Darbe içinden darbe kurgulanan bir proje. Bu zaten OHAL'in ilan edilmesinin aylar öncesinden hazırlanmış bir planın yürürlüğe konulması" diyerek skandal açıklamalara imza attı.

"15 TEMMUZ DARBE OYUNU DİYORUM"

OHAL kararının yıllar önce planlandığını öne süren Hüda Kaya şunları söyledi:

"OHAL noktasında yani farklı düşünenler olabilir ama 15 Temmuz darbe oyunu diyorum. Başka bir şey diyemiyorum. Darbe içinden darbe kurgulanan bir proje. Bu zaten OHAL'in ilan edilmesinin aylar öncesinden hazırlanmış bir planın yürürlüğe konulması. Bu 15 Temmuz aniden, bir gecede ortaya çıktı da, 'Ya biz ipin ucunu kaçırmayalım, halkımızı, devletimizi koruyalım' denilerek ortaya çıkarılan, alınan bir OHAL kararı değil. OHAL'de yapılacakların listesi, insanların hangi görevlerinden kimlerin atılacağı ne yapılacağı adım adım yıllar öncesinden planlanmış olan bir süreç."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları