Kendisinin de aleyhine işler yaptığını görmüyor olabilir mi?

Hürriyet yazarı Murat Yetkin referanduma ilişkin bugünkü yazsısında "Erdoğan tecrübesindeki bir siyasetçi etrafındakilerin bir kısmının aslında öz çıkarlarını korumak adına kendisinin de aleyhine işler yaptığını görmüyor olabilir mi?" diye sordu.

"Dün Kılıçdaroğlu, bugün Gül, yarın kim?" başlıklı yazısında, "Yaşananlar bir yönüyle Beştepe’deki havanın hiç de o kadar bayramlık olmadığına işaret ediyor" diyen Yetkin, şöyle devam etti:

"Daha önce bir avuç insan Fethullah Gülen ve cemaatinin hiç de o kadar mübarek işler yapmadığını anlatmaya çalışırken ve o yüzden hükümetten de laf işitirken, sonra 'Aldatıldık' sözünü duyan bir gazeteci olarak, bu soruyu sorma hakkım olduğunu düşünüyorum. Gerçekten olabilir mi?"

Murat Yetkin'in "Dün Kılıçdaroğlu, bugün Gül, yarın kim?" başlıklı yazısının ilgili bölümü:

"Ülker'in reklam filmi üzerine koparılan kıyamet, 1950'lerin 60'ların anti-komünist paranoyasını andırmıyor mu size? O zamanlar mesela Bahar diye bir sigaranın kapağını ters çevirip bir kısmını kapatınca Mao'yu andırıyor filan diye soruşturma açılmış. Bir aşk filminde İstanbul'un Kilyos sahillerinin göründüğü sahne sansürlenmiş, Sovyet donanmasına çıkartma yapacağı kumsal gösteriyor diye.

Dünyadan soyutlanmış bir Türkiye'ye doğru gittikçe daha fazla 'Bütün dünyanın derdi bizimle' paranoyasına kapılıyoruz gibi gelmiyor mu size de?

Dün Kemal Kılıçdaroğlu'nun terörist ilan edilmediği kalmıştı, gelen tepkiler üzerine o geri alındı neyse ki, şimdi sıra Abdullah Gül'e geldi, yarın kim bilir kime gelecek sıra.

Yaşananlar bir yönüyle Beştepe'deki havanın hiç de o kadar bayramlık olmadığına işaret ediyor.

Erdoğan tecrübesindeki bir siyasetçi etrafındakilerin bir kısmının aslında öz çıkarlarını korumak adına kendisinin de aleyhine işler yaptığını görmüyor olabilir mi?

Daha önce bir avuç insan Fethullah Gülen ve cemaatinin hiç de o kadar mübarek işler yapmadığını anlatmaya çalışırken ve o yüzden hükümetten de laf işitirken, sonra 'Aldatıldık' sözünü duyan bir gazeteci olarak, bu soruyu sorma hakkım olduğunu düşünüyorum.

Gerçekten olabilir mi?"


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları