Savcı Bharara'nın yürüttüğü Reza Zarrab soruşturmasına Türkiye'den 2 futbol kulübünün daha takıldığı iddia edildi. İddiaya göre; bir kulübe giden para da hükümetin komisyonunun bir kısmı olabilir!

İLHAN TANIR / HABERDAR- Savcı Bharara'nın yürüttüğü Zarrab soruşturması Türkiye'deki bazı futbol kulüplerine de uzandı. Yeni iddialara göre; New York Güney Bölgesi (NYGB) Başsavcısı Preet Bharara’nın Reza Zarrab ve diğer iki sanık hakkında hazırladıkları soruşturma, Türk spor dünyasında sarsıntı yaratabilir.

 Soruşturmanın iş dünyası, siyaset, bürokrasi gibi ayakları var. Daha önce haber verildiği gibi siyaset dünyasından Egemen Bağış, Zafer Çağlayan'ın yanısıra spor dünyasından da Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın isminin soruşturmada yer aldığını, öğrenilen ciddi iddialara dayanarak yazmıştık.

 En az 3 Türk takımı Bharara’nın radarında

 Yeni iddialar, Bharara’nın Zarrab dosyasında Türk spor dünyasından sadece Fikret Orman'ın olmadığını gösteriyor. Yansıtılanlara göre; Beşiktaş dışında en az iki Süper Lig takımı daha Bharara’nın soruşturma dosyasında bulunuyor.

 Yine bu iddialar, şimdiye kadar ismi zikredilmemiş bu iki Süper Lig takımından özellikle birinin tamamen Reza Zarrab'ın para çarkına battığını gösteriyor.

 Bu kulübün sadece başkanının değil, bizzat kulübün kendisinin de Zarrab’ın para aklama çarkına dönüştüğü, soruşturma sonrasında ortaya çıkan bilgiler arasında yer aldığı belirtiliyor.

Soruşturmanın içeriğinden haberdar olan kaynaklar, bu futbol kulüplerinden birinin içinde, kulüp içerisinde önde gelen ve etkili pozisyondaki birçok kişinin Zarrab çarkında bizzat rol oynadığını düşünüyor. Kaynaklar, kanıtların da bu yönde olduğunun altını çiziyor.

 Beşiktaş’ın, kulüp olarak Bharara’nın radarında bulunmadığını söyleyen kaynaklar, Türkiye’nin bu diğer önemli takımı için riskin daha yüksek olduğunu vurguluyor.

‘Gece kulübü’ gibi spor kulübü yönetilmiş

 Hatta Bharara’nın ofisinde Türkiye Süper Lig’inde çok bilinen bu takımımız ‘gece kulübü mü yoksa futbol kulübü mü’ diye espri konusu dahi olmuş.

 Bu kulübe yöneltilen başka suçlamalar da var ancak şimdilik bu konuya değinmeyeceğiz.  Türkiye’nin bu etkili kulübüne Zarrab tarafından ‘’ciddi para akışı olmuş ve bu paralar da çantalarla gönderilmiş.’’

 "SİYASİ İRADENİN BİLGİSİ DAHİLİNCE"

 İşte durum bundan sonra daha karmaşık bir hal alıyor.

 New York kaynaklarına göre; bu para akışının ‘aklama değil de komisyon adı altında’ ve siyasi iradenin bilgisi dahilinde gerçekleştiği düşünülüyor.

Suçlamalar buradan sonra daha detaylı hale geliyor ancak o detaylara girilmesi halince soruşturma sürecininin etkileneceği gerekçesiyle kaynağım daha ileri gitmiyor.

 PARA TRAFİĞİ TAPELER HALİNCE BHARARA'NIN OFİSİNDE

 Şimdi sıkı durun; soruşturma konusunda bilgisi olan kaynaklar, bu bahsedilen para trafiğinin kanıtlarının tapeler şeklinde Bharara’nın ofisinde olduğunu ifade ediyor.

 "KULÜBE GİDEN PARA HÜKÜMETİN KOMİSYONUNUN BİR KISMI OLABİLİR"

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları