SBK HOLDİNG A.Ş. SAHİBİ SEZGİN BARAN KORKMAZ, MEGA VARLIK YÖNETİM A.Ş. VASITASIYLA BORCUNU TEMLİK ALDIĞI ŞİRKETLERİ BATIRARAK GAYRİMEŞRU TEFECİLİK Mİ YAPIYOR?!

Ermeni ve Yahudi iş adamları AKP ile el ele kol kola Türkiye'de yağma yapıyor.

Finanstürk'teki bir habere göre, son günlerde  adını Fetö bağlantısı nedeniyle el konulan Borajet’i satın almasıyla duyuran SBK Holding bu kez de kirli ittifaklar ve  yabancı bağlantıları ile gündemde. 

Başında Jacob Ortell Kingston’un bulunduğu Mega  Varlık Yönetim A.Ş.  Bankalardan devir aldığı alacakları, borçluların ödemesine fırsat vermeden derhal icraya koyup satış işlemlerine başlayarak,  Türkiyenin öz kaynaklarını eline geçirmeye devam ediyor. 

Daha önce Sakaryada beş yıldızlı bir otele içerisinde müşteriler varken haciz işlemi yapıp otelin kapanmasına sebep olan Mega Varlık A.Ş. bu kez gözünü Kervansaray Otellerine dikmiş görünüyor. 

Kısa süre önce 300 milyon değerindeki Kervansaray Bodrum Otelini şaibeli bir şekilde satışa çıkartan ve  başka alıcıların satışa girmesini engelleyerek   47.150.975,77 TL'ye kendisi alan Mega Varlık A.Ş. , gözünü bu kez de grubun diğer otellerine dikti. 

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.nin ihalenin feshi davası açmasına sinirlenen Sezgin Baran Korkmaz avukatlarını Kervansaray Lara Otel’ine hacze göndererek grubu zor durumda bırakmaya ve diğer otellerini de ele geçirmeye çalışmakta. 

KİRLİ  İTTİFAKLAR KARANLIK İLİŞKİLER AĞI.

Mega Varlık A.Ş. kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Jacob Ortell Kingston, 20.06.2014-03.07.2015 tarihleri arasında Blane Teknoloji Sistemleri San.ve Tic.A.Ş.nin  %99,60 hissesine sahiptir. Jacob Ortell Kingston aynı zamanda SBK Holding A.Ş.’nin de eski yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. SBK Holding A.Ş. paylarının sahibi olan Sezgin Baran Korkmaz, basına verdiği demeçlerde, Amerika Birleşik Devletleri’nin Utah Eyaletinde yerleşik Kingston Ailesi ve Washakie Holding LLC bünyesinde bulunan şirketler grubunun 2013 yılından bu yana SBK Holding ile birlikte çalıştığına yönelik açıklamalarda bulunmuştur.

SBK Holding A.Ş. avukatı Cüneyt Özen aynı zamanda, Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. ve iş yaptığı Blane Teknoloji Sistemleri San.ve Tic.A.Ş. nin de yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Cüneyt Özen aynı zamanda SBK Holding’in paylarının tamamına sahip olduğu Bukombin Bilişim ve Teknoloji A.Ş.nin kurucusu, Bugaraj Elektronik Tic.ve Bilişim Hizmetleri A.Ş.nin yönetim kurulu başkanı ve SBK Holding’in merkez adresinde bulunan Global Hukuk Bürosu’nun  sahibi ve SBK Holding’in de avukatıdır.

Tüm bu ilişkiler ve bağlantılı şahısların aynı anda bütün şirketlerde birden görev alması veya pay sahibi olması; Selim Sayılgan,, Sezgin Baran Korkmaz, SBK Holding A.Ş., Blane Teknoloji Sistemleri San.ve Tic.A.Ş., ve  Jacob Ortell Kingston arasında organik bir bağ ve ortaklık olduğunu göstermektedir. 

Sermaye Piyasası Kurulu birbiriyle ilişkili bu şirketler ve şahıslar hakkında yaptığı incelemelerde; Mega Varlık kurucusunun Jacob Ortell Kingston olması ve Jacob Ortell Kingston’un 20.06.2014-23.11.2016 tarihleri arasında Blane Teknoloji’nin paylarının %99 una sahip olması huşuları birlikte değerlendirildiğinde, Mega Varlık, Blane Teknoloji ve SBK Holding’in birlikte hareket ettiği konusunda kuvvetli şüpheler olduğu dile getirilmiştir. 

AMAÇ ZOR DURUMA DÜŞEN YERLİ ŞİRKETLERİ YABANCI ŞİRKETLERE PEŞKEŞ ÇEKMEK Mİ?

SBK Holding ve  organik bağı olan Mega Varlık Yönetim A.Ş. arkasındaki yabancı sermayenin gücü ile zor durumda olup toparlanmaya çalışan  yerli şirketlerimize son darbeyi indirerek  batmalarına sebebiyet vermekte ve öz kaynakları ile taşınmazlarını çok ucuza ellerine geçirmektedir. Bu yöntemle yerli sanayici ve turizmcilerimizin elinde bulunan bir çok fabrika, tesis ve otel şimdiden Mega Varlık Yönetim A.Ş. vasıtasıyla yabancıların eline geçmeye başlamıştır.

AMERİKADAKİ ERMENİ LOBİSİ TÜRKİYE DE POZİSYON MU ALIYOR

SBK holding in asıl sahipleri ve ilişkilerini ortaya koyan bu bilgilendirme yazısı internete düşmüş fakat sonradan kaldırılmıştı. Burada özellikle YKB olarak görünen Ermeni asıllı Amerikalı iş adamı Levon TERMENDZHYAN ismi dikkat çekiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları