Ben ne zaman kısa yazma becerisi göstereceğim acaba!?

Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, AKP’nin halkı “Neredeyse her şeyin referandumla hallolacağına inandırdığını” belirtti ve düzelme olmazsa AKP’yi zorlu bir dönemin beklediğini kaleme aldı.

Referanduma giderken yandaş gazete ve yazarlar, çatlak sesler yükseltmeye ve dizayn çalışmalarına devam ediyor.

AKP'nin 16 Nisan'dan sonra herhangi bir bahanesinin kalmayacağını savunan Öztürk, AKP taraftarlarının yanlış bir politika güttüğünü belirterek, "Başarılı olmaktan başka şansı da kalmadı," diye yazdı.

"AK PARTİ İÇİN ZORLU DÖNEM BAŞLAYACAK"

"17 Nisan sabahı siyaset" başlıklı yazısında Kemal Öztürk, "Aslında daha çok şey değişecek 17 Nisan sabahı ama köşede yer bitti. Ben ne zaman kısa yazma becerisi göstereceğim acaba!?" dedi.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

"AK Parti, 17 Nisan sabahının, tüm mazeretlerinin bittiği sabah olacağının farkındadır umarım. İstediği tüm yetkiyi milletten almış, istikrar, temsil, tek başlı yönetim, güçlü liderlik gibi yani devleti ve ülkeyi iyi yönetmek için istediği her şeye kavuşmuş olacak.

Uyum yasaları çıkartacak, devleti yeni sisteme hazırlayacak. Kurumların konumu ve yönetimlerini belirleyecek. Liyakat ve ehliyete göre yeni yöneticiler atayacak. İki yıl sonra halkın karşısına çıkıp, 'işte ideal bir ülke yönetimi için her şeyim hazır' diyecek. Başka bir şey deme şansı bulunmuyor.

Referandumu öylesine bir pozisyona soktu ki AK Parti savunucuları, ekonominin düzelmesi, terörün bitmesi, istikrarın sürmesi, Avrupa ile ilişkilerin düzelmesi, Suriye krizi, Ortadoğu sorunlarının bitmesi… neredeyse her şeyin referandumla hallolacağına inandırdı halkı. Peki düzelmezse ne olacak? O zaman iki yıl sonra yapılacak seçimde zorlu dönem AK Parti'yi bekliyor olacak.

AK Parti'ye karşı eleştirileri olan, uygulamalarından, medyadaki tutumundan rahatsız olan ama ülkenin istikrarı için referanduma 'evet' diyecek herkesin, 17 Nisan sabahından itibaren düzelme olmasa, başka türlü davranacağını söylemek kehanet değil. Bu yüzden AK Parti için kolay değil, zor dönem başlayacak. Başarılı olmaktan başka şansı da kalmadı.

Aslında daha çok şey değişecek 17 Nisan sabahı ama köşede yer bitti. Ben ne zaman kısa yazma becerisi göstereceğim acaba!?"


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları