MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, referandum sürecine ilişkin değerlendirme yaparken "Biz gidip 'evet'i anlatmazsak kimse 'evet' demez" dedi.

Bahçeli referandumda evet çıkmaması halinde Türkiye'nin karmakarışık olacağına dikkat çekerek, "Bundan yararlananlar olur" ifadesini kullandı. Bahçeli, MHP'nin 48'inci kuruluş yıl dönümünü nedeniyle bir grup gazeteciyle sohbet etti. Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldiği görüşmeye ilişkin soruları yanıtlayan Bahçeli görüşmede anayasa değişiklik sürecinin ve Türkiye gündemindeki başlıkların ele alındığını söyledi. Bahçeli, referandumda "Hayır çıkarsa ne olur?" sorusuna ise, "Karmakarışık olur Türkiye. Bundan yararlanmak isteyen çevreler çıkabilir" karşılığını verdi.

ANLATMAZSAK KİMSE EVET DEMEZ

Referandum sonrası erken seçim olabilir mi sorusuna Bahçeli, "Evet de hayır da olsa başka senaryolar üzerinden Türkiye'yi seçime götürmek çok ciddiye alınır bir yaklaşım olmaz. Türkiye'yi senaryolara kurban etmemek lazım" karşılığını verdi. Partisinin kampanya sürecinde AK Parti ile birlikte hareket etmesini doğru bulmadığı yönündeki görüşünü de bir kez daha dile getiren Bahçeli, iki partinin kampanyasını kendi gerekçeleri doğrultusunda yürüteceğini söyledi. MHP lideri, her şeye rağmen bazı kavramların çelişkilere fırsat vermeden ağız birliği içinde kullanılması gerektiğini belirtti. "Yarım ağızla evet denmemesi gerek" vurgusu yapan Bahçeli, "Bu ülke için vazgeçilmez bir yeminimiz vardır. Onun için Evet" olduğunu ifade etti.

1050 DOLARIM VARDI BOZDURDUM

Erdoğan'ın dolar bozdurma çağrısının hatırlatılması üzerine Bahçeli şöyle konuştu: "Sayın Cumhurbaşkanı böyle bir öneri yapmadan önce bir miktar dolarım vardı, bozdurdum. Hepsi 1050 dolardı, o gün 3 bin küsür lira yapıyordu. O para da hala çekmecemde duruyor. Kur çok düşüktü. İhtiyacım yoktu ama herhalde bir dolar alerjisi oldu, elden çıksın dedim."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları