Eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı'nın Habertürk Gazetesi'ne verdiği röportaja Devlet Bahçeli etrafında yaşanan koltuk çekişmesini ortaya koyan ilginç bir tepki geldi.

MHP'de yaşanan kaset skandalının ardından partideki görevinden istifa etmek zorunda kalan eski genel başkan yardımcısı Deniz Bölükbaşı Habertürk Gazetesine verdiği röportajda başkanlık sisteminin Meclis'e getirilmesine Bahçeli'nin yeşil ışık yakmasıyla ilgili olarak, "Devlet Bey tercihimizin güç­lendirilmiş, reforme edilmiş parlamenter sistem olduğunu söyledi. Röportajda İdam tartışmalarına da değinen Bölükbaşı, Başbakan Binali Yıldırım'a seslenerek "AKP 15 Temmuz darbecilerini kapsa­ması için geriye yürütme formülü bulacaksa bunun Öcalan’ı kapsamaması düşünüle­mez. Bu konuyu gündeme getiren Cumhurbaşkanı ve Başbakan­dır. Sayın Başbakan şimdi de 'Bu geriye yürümez' diyor. Peki, bunu bilmiyor muydun? Niye çıkıp ucuz halk dalkavuk­luğu yaptın?" ifadesini kullandı

TEPKİ BEKLENMEDİK YERDEN

 Deniz Bölükbaşı'nın verdiği röportaja ilk tepki hiç beklenmeyen bir yerden geldi. Partinin medya ve iletişimden sorumlu genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın sosyal medya hesabından rol çalmakla suçladığı Bölükbaşı'na sert ifadelerle yüklendi. Yalçın'ın bu beklenmedik tepkisi geçtiğimiz günlerde partideki görevine geri döneceği iddiaları ortaya atılan Bölükbaşı'na karşı savaş başlattığı şeklinde yorumlandı.MHP Genel Merkezinde uzun süreden beri varolan huzursuzluk ortamı ve tabanda mevcut divan yöneticilerine karşı günden güne artan tepkinin koltuğunu korumak ve eski görevlerini geri almak isteyen isimler arasındaki çekişmeyi önümüzdeki günlerde daha da artırması bekleniyor. İşte Semih Yalçın'ın Deniz Bölükbaşı'na kaset imalarını da içeren o sert mesajları:

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları