Düşünülen son hamle: Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan yalan haber ve montaj kasetleri.

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü yazısında sarayda yaşananları yazdı. Erdoğan'ın yıllardır AKP'ye çalışan dört anket firmasının sorumlularını "huzura" çağırdığını ve onlara “Referandumda yüzde 60 kesin diyerek beni yanılttınız... Evet çıkmaz ise bunun hesabını önce size sorarım.” dediğini aktaran Önkibar, yazısının devamında, "Paylanan sadece onlar değil, bölgelerinde  etkili olamayan bakan ve milletvekilleri benzer üsluplarla azarlanıyor. Aynı şekilde Cemil Çiçek’ten Mehmet Ali Şahin’e kadar pek çok kişi ismen zikredilip, pasiflikleri bağlamında yazıklar olsun deniliyor. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç için ise 'Tutumlarını gördünüz mü?' denilip kalemleri bir kere daha kırılıyor." dedi.

SON HAMLE

"Sarayda panik ve Akşener için montaj" başlıklı yazsında Önkibar, sarayın referanduma saatler kala son bir hamle düşündüğünü ve "Meral Akşener ile  Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan yalan haber ve montaj kasetleri yayına hazır lakin mağduriyete sebep olur geri teper diye korkup  yayınlayıp yayınlamamak konusunda kararsızlar." diye yazdı.

Önkibar, yazısının devamında "Kısacası AKP ve Saray cenahında büyük bir panik var zira bütün devlet  seferber edilmesine rağmen referandum hala bıçak sırtında." dedi.

Sabahattin Önkibar'ın bugün Aydınlık'ta yayınlanan yazısının ilgili bölümü:

SARAYDA PANİK VE AKŞENER İÇİN MONTAJ!

Yıllardır AKP’ye çalışan dört anket firmasının sorumluları huzurda:

-“Referandumda yüzde 60 kesin diyerek beni yanılttınız... Evet çıkmaz ise bunun hesabını önce size sorarım.”

Paylanan sadece onlar değil, bölgelerinde  etkili olamayan bakan ve milletvekilleri benzer üsluplarla azarlanıyor.

Aynı şekilde Cemil Çiçek’ten Mehmet Ali Şahin’e kadar pek çok kişi ismen zikredilip, pasiflikleri bağlamında yazıklar olsun deniliyor.

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç için ise “Tutumlarını gördünüz mü?" denilip kalemleri bir kere daha kırılıyor.

Kısacası AKP ve Saray cenahında büyük bir panik var zira bütün devlet  seferber edilmesine rağmen referandum hala bıçak sırtında.

Ve düşünülen son hamle:

Meral Akşener ile  Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan yalan haber ve montaj kasetleri yayına hazır lakin mağduriyete sebep olur geri teper diye korkup  yayınlayıp yayınlamamak konusunda kararsızlar.


İlgili haberle için:

DEVLET BAHÇELİ'NİN PKK İLE SORUNU YOKTUR

BAHÇELİ TÜRK DEĞİL Mİ?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları