CHP liderinin en dikkat çeken görüntüleri Başbakan Binali Yıldırım ile bol kahkahalı sohbetleriydi.

Anayasa Mahkemesi (AYM) yıl dönümü törenine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Binali Yıldırım ile bol gülüşmeli ve samimi pozları damga vurdu.

Referandum öncesi ve sonrasında gergin anlar yaşayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu el sıkıştılar.

CHP liderinin en dikkat çeken görüntüleri Başbakan Binali Yıldırım ile bol kahkahalı sohbetleriydi.

Kemal Kılıçdaroğlu, ayrıca 23 Nisan’da Meclis kürsüsünden tepki gösterdiği TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın da elini tebessüm ederek sıktı. Kahraman, Meclis’in 97’nci kuruluş yıl dönümünde Atatürk’ün adını anmadığı için CHP grubu tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

En son mecliste 23 nisan özel oturumunda aralarındaki gerginlik hat safhaya ulaşan Başbakan Yıldırım ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun tören boyunca sohbet edip gülüşmeleri dikkat çekti.

Zühtü Arslan konuşma yaptı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, “Mahkememiz, açık anayasal hükmü dikkate alarak, OHAL KHK’larını denetleme yetkisine sahip olmadığına karar vermiştir. Bazı OHAL KHK’ları hakkında AYM’ye iptal davaları açılmış, bu davalarda ilk inceleme aşamaları tamamlanmış ve esas incelemeye geçilmiştir” dedi.

Törene kimler katıldı?

Anayasa Mahkemesinin 55. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anayasa Mahkemesi Yüce Divan Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Bakanı Orgeneral Hulusi Akar, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Tuğrul Türkeş, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek katıldı.

Perinçek yerini beğenmeyince salondan ayrıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gelişi esnasında Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan eşlik etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Anayasa Mahkemesi ile ilgili tanıtım filmi izlendi. Perinçek’in protokol yerini beğenmemesi nedeniyle program başlamadan salondan ayrıldığı öğrenildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları