"Tayyip, yargının bağımsız olduğu bir ülkede, lobicilere para dökerek kanundan kaçamazsın."

Michael Rubin, birkaç gün önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan'ı hedef almıştı. İlgili haber için tıklayınız

"Tayyip, sarayında, etrafında sadece evetçi adamlarınla ve dünya sana gülerken, yalnız mısın" diyen Rubin, tehditlerine bugün de devam etti.

Rubin, birkaç saat önce attığı tvitte, "Tayyip, Beyaz Saray sana çok gülüyor. Türk yetkililerin Beyaz Saray'a kabulü ile Sisi’nin karşılanışını bir karşılaştır." dedi

"SİSİ'NİN ARKASINDAYIZ"

ABD Başkanı Donald Trump, Pazartesi günü Washington’da “Ortadoğu’daki istikrarın geleneksel dayanaklarından biri” diye nitelendirdiği Mısır’ın "darbeci" cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi’yle görüşmüş, görüşme öncesinde Sisi'yle el sıkışan Trump, "Eğer şüphesi olan varsa, herkes bilsin diye söylüyorum, Sisi’nin gayet arkasındayız" demişti. 

İşte Trump ile Sisi'nin el sıkıştığını gösteren o kare:

"TAYYİP, KANUNDAN KAÇAMAZSIN"

Geçtiğimiz günlerde, sosyal medya hesabından, "Tayyip, müritlerine neden silah dağıtıyorsun? Yoksa kaybediyor olduğundan korkuyor musun” diye seslenen Michael Rubin, bugün de "Tayyip, yargının bağımsız olduğu bir ülkede, lobicilere para dökerek kanundan kaçamazsın. İstersen Flynn’e sor..." diyerek Erdoğan'ı hedef almaya devam etti. 

"ALEVİLERİ Mİ TUTUKLATACAKSIN?"

Pentagon'un psikolojik harp elemanı Michael Rubin, bugün attığı tvitlerde Aleviler ile ilgili şok edici bir iddiayı gündeme getirdi.  Rubin'e göre, Erdoğan, Alevileri tutuklayacak, ve bunun için referandum sonucunu bekliyor:

PENTAGON GÖREVLİSİ RUBİN

Michael Rubin, Amerikan muhafazakâr kanadı NeoCon’ların önemli isimlerinden. Amerikan derin devleti CFR üyesi. ABD’nin Irak işgalinden hemen önce ve birinci yılında, 2002 ile 2004 yılları arasında Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon’a İran ve Irak konusunda danışmanlık yaptı. Bağdat’ın düşmesinden sonra, 2003 ve 2004 yıllarında Irak’taki Koalisyon İşgal Yönetimi’nde görev aldı. Şu an Amerikan Girişim Enstitüsü adlı kuruluşta çalışmakta. Ayrıca Amerikan Donanması Askeri Akademisi’nde öğretim görevlisi ve Amerika’da yayınlanan Middle East Quarterly (Ortadoğu bülteni) dergisinin editörlüğünü yapmakta. Yale Üniversitesi’nde, İsrail’de Kudüs İbrani Üniversitesi’nde ders verdikten sonra, 2000 ve 2001 yıllarında Çekiç Güç uygulaması sırasında Kuzey Irak’taki Süleymaniye, Selahaddin ve Dohuk Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 

Rubin, bir Kürtsevici.

ABD'NİN PSİKOLOJİK HARP ELEMANI RUBİN TEHDİT ETTİ: KORKUYOR MUSUN?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları