Milliyet yazarı ve A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür hakkında ortaya attığı iddianın doğrulandığını kaydetti.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Milliyet yazarı ve A&G araştırma şirketi sahibi Adil Gür hakkında ortaya attığı iddianın doğrulandığını kaydetti.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 10 Nisan'da A&G'nin "birkaç gün içerisinde ‘evet'leri yükselmiş gibi gösterek ‘hayır'cıların sandığa gitmemesini sağlayacağını" söylemişti.

​Çıray, kaynağının Cumhurbaşkanlığı Sarayı olduğunu söylerken, A&G şirketinin bugün açıkladığı referandum anketiyle bu iddiasının doğrulandığını ifade etti.

A&G, bugün açıkladığı anketinde referandum yüzde 60 ‘evet' oyu çıkacağını öne sürmüştü.

Adil Gür'ün sahibi olduğu A&G şirketinin anketine göre, %13.0 oranında 'Sandığa gitmeyeceğim, Boş oy vereceğim ve Kararsızım' diyenler orantısal olarak dağıtıldığında %60.8 'Evet', %39.2 'Hayır' oranı bulundu. Ankete göre halkın yüzde 61'i sandıktan 'Evet' çıkmasının Türkiye için daha iyi olacağını düşüyor. Halkın yüzde 57'si ise ekonomik ve siyasi gidişatın iyi olduğuna inanıyor.

HAKAN BAYRAKÇI NE DİYOR?

SONAR başkanı geçtiğimiz günlerde referanduma dair son anketini açıklamıştı. Kendi sosyal medya hesabından Bayrakçı yüzde 51,2 "Hayır", yüzde 48,8 "Evet" diye paylaşmıştı.

SARAY DEŞİFRE OLDU: BEŞTEPE'DEN SIZAN SİNSİ PLAN

ERDOĞAN YAHUDİ LOBİSİNE SIĞINDI

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları