(PHA-Özel) Suriye ordusu, 17 Aralık'ta IŞİD'in T-4 askeri hava üssüne yaptığı kuşatmayı yardıktan hemen sonra karşı taarruza geçmişti.

(PHA- Hakan Erpolat )   Al Masdar sitesindeki bir habere göre Suriye Ordusu, T-4 askeri hava üssünün güneyine doğru ilerliyor.

Leith Fadel imzalı haberde, Suriye ordu güçlerinin, antik şehir Al-Quraytayn yakınlarındaki IŞİD güçlerinden birkaç bölgeyi daha kurtardığı belirtiliyor. Esad'a bağlı güçler, T-4 askeri hava üssünün kilit noktasından güneyine son sürat ilerliyor.

Çöl Şahinleri Tugayı ve 5. birlik öncülüğündeki Suriye ordusu, Al-Quraytayn'ın doğusundaki Al-Habr bölgesine taarruz etti ve buradaki IŞİD güçleri ile şiddetli bir çatışmaya girdi.

Bir askeri kaynağa göre, Suriye Silahlı Kuvvetleri, doğu Humus'un birkaç önemli bölgesini aldıktan sonra, şimdi Al-Habr bölgesinin hemen kıyısına dayanmış bulunuyor.

Esad'a bağlı güçler, Al-Habr'ı ele geçirirse, geniş Suriye Çölü'ndeki stratejik Al-Bardah bölgesinin hemen kuzeyine konuşlanacaklar.

Suriye ordu güçlerinin Al-Habr'a saldırısına ek olarak, Rus Hava Kuvvetlerinin, Al Bayarat'a düzenlediği birkaç hava saldırısında onlarca IŞİD militanı öldürüldü ve IŞİD'e ait en az yarım düzine araç yok edildi.

T-4 ASKERİ HAVA ÜSSÜ VE SURİYE ORDUSUNUN İLERLEYİŞİ

T-4 ASKERİ HAVA ÜSSÜ VE SURİYE ORDUSUNUN İLERLEYİŞİ Kaynak: Al-Masdar News

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları