Dedim ki Tuncay Özkan, Enver Ören ve İhlas ile alakalı olarak yazdığın kitabı yayınlamadan neden yaktın?

Aydınlık yazarı Sabahattin Önkibar bugünkü yazısında, CHP Milletvekili Tuncay Özkan'a ahiretlik sorular sordu.

Önkibar'ın, Tuncay Özkan'ın Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmesinin (İlgili haber için tıklayınız.) ardından bu yazıyı kaleme alması dikkatlerden kaçmadı.

Selahattin Önkibar, daha önce Tuncay Özkan hakkında "Tuncay Özkan solcu değil, Atatürkçülükten geçinenler var, Bahçeli ne kadar milliyetçiyse, Tuncay Özkan da o kadar solcudur." demiş, Tuncay Özkan’ın Mehmet Altan’ı güzellediğini, PKK’yı öven kitap yazdığını söylemiş, bir TV programında “Tuncay Özkan’ın aldığı nefesi bilirim, gençlere kendisini Che guevera gibi tanıtmasın, Tuncay solcu değil, gerçekten solcu olanlar var bir de solculuktan geçinenler var, gerçek bir devrimci olan İP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin Aydınlık’ta Tuncay Özkan’ın PKK’yı öven kitap yazdığını yazdı. Doğan Grubundan 2 milyon transfer ücreti ayda 50 bin ücretle Çukurova grubuna geçti. Şenkal Atasagun Mit müsteşarı olsun diye 3 ay Mesut Yılmaz’ın kapısında yattı Tuncay. Tuncay PKK’yı övmeye devam ederse eleştirmeye devam ederim. Bahçeli ne kadar milliyetçiyse, Tuncay Özkan da o kadar solcudur.” diye konuşmuştu.

"DEDİM Kİ TUNCAY..."

"Yüzde 49'un lideri?" başlıklı yazısında Sabahattin Önkibar, "Dedim ki Tuncay Özkan, Enver Ören ve İhlas ile alakalı olarak yazdığın kitabı yayınlamadan neden yaktın?" diye yazdı.

Önkibar'n yazısının ilgili bölümü:

Bu sütunda ve Ulusal Kanal’da defalarca sordum.

Dedim ki Tuncay Özkan, Enver Ören ve İhlas ile alakalı olarak yazdığın kitabı yayınlamadan neden yaktın?

Sakın böyle bir kitap yazmadım deme. Bırak bendeniz, Mehmet Ağar ve Vatan gazetesinin eski Ankara Temsilcisi Bilal Çetin ile Milliyet’in tepe ismi Mehmet Soysal bunun tanığıdır.

Tuncay bu sorumu cevaplayacağına korkutmak için beni yargıya şikayet etti ama İzmir Savcılığı Tuncay’ı reddetti.

Peşini bırakmam Tuncay, Enver Ören ile buluştuktan sonra kendi ifadenle kıyametler koparacak baskıya hazır kitabını niye yayınlamadın ve Bilal Çetin yanımda iken, “Belgeleri bana ver” dediğimde “Belgeleri ve kitabı yaktım Abi” karşılığını verdin?

Söyle Tuncay, Enver Ören seni nasıl ikna etti?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları