CHP'li Arslan, "FETÖ, devletin her noktasında yuvalandıysa AKP-FETÖ seçim ittifakları ne oldu?" diye sordu.

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, seçimlerde görev almış il seçim kurulu ve yüksek seçim kurulu üyelerinden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve ya tutuklananlar varsa, ilgili seçim sonuçlarına ilişkin yasal sürecin başlatılmasını talep etti.

Arslan yaptığı açıklamada, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a seçim sonuçlarına FETÖ’nün olası müdahalesini sordu. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinden 1 Kasım 2015 milletvekili genel seçimlerine kadar, seçimlerde ve referandumda görev almış, il ve ilçe seçim kurullarında, YSK’da çalışıp da bugün soruşturmaya tabi olan FETÖ üyeleri varsa açıklanmasını isteyen Arslan, “FETÖ, devletin her noktasında yuvalandıysa AKP-FETÖ seçim ittifakları ne oldu? 2009 yerel seçimlerinden 1 Kasım seçimlerine kadar tüm sandık sonuçlarında etkili olan, birçok belediyenin kıl payı AKP’ye geçmesinde rol oynamış, seçim kurullarında görev almış hiç mi FETÖ’cü yok? FETÖ’nün siyasi ayağıyla mücadele için, geçmişten bugüne tüm seçim sonuçlarına yapılan müdahaleler de hesaba katılmalıdır” dedi. Arslan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a şöyle seslendi:

“Yerel ve genel seçimlerde, referandumda ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde görev almış İl Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulu üyeleri kimlerdir? Bu üyelerden FETÖ/PDY Soruşturması kapsamında gözaltına alınan, tutuklanan üye var mıdır; varsa kaç kişidir ve isimleri nedir? Bahse konu üyelerden tutuklanan ya da gözaltına alınanlar var ise, bu üyelerin imza attığı seçimlere ilişkin sonuçlar hakkında yasal ve idari inceleme başlatılacak mıdır, yargı süreci işletilecek midir?”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları