Nurani TV adlı kanalda yayınlanan programda konuşan Eyyup Fatih Nurullah Efendi isimli şahıs "1. Türkiye Cumhuriyeti son buldu, 2. Osmanlı kuruluyor, onun başı da Tayyip Bey 1.Padişahımız

Eyyup Fatih Nurullah Efendi isimli kişinin Youtube’daki Nurani TV kanalında 27 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan videosunda “Şu anda görünen zuhuratlar o ki, 1. Türkiye Cumhuriyeti son buldu" dedi. Ardından "2. Osmanlı kuruluyor, onun başı da Tayyip Bey birinci padişahımız olarak gözüküyor” diyerek sözlerine devam etti. 

Video sosyal medyada tepki çekti. 

Eyyup Fatih Nurullah adlı şahsın sözlerinin tamamı şu şekilde; 

“Şu anda görünen zuhuratlar o ki, 1. Türkiye Cumhuriyeti son buldu şu anda. Bunu söyleyen biz değiliz, Avrupa basını. 2. Osmanlı kuruluyor, onun başı da Tayyip Bey 1. padişahımız olarak gözüküyor. Şet kuşatma (*) vazifesi de mutasavvufların. Bu da görüyor ve gösteriyor ki inşallah böyle bir süreç geçecek kanaatim yani. Bir kaos ortamı, bir şey ama son sahne iyi bitirilebilirse, bu iş de biter artık. Tekrar 100 senenin nihayetinde Medine-i Münevver’de kurulan devletin devamı hüviyetindeki bir devletin yeniden ihyasıyla asr-ı saadetin kokularının geldiği bir süreci bu ümmet, bu millet başlatsın.”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları